Biblioteka Publiczna PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
06.11.2006.
Miejska Biblioteka Publiczna w Sulmierzycach istnieje od 1948 r. Pierwszą jej dyrektorką była Irena Lipińska, początkowo do biblioteki należało 201 czytelników.  

Miejska Biblioteka Publiczna w Sulmierzycach znajduje się w Sulmierzyckim Domu Kultury. Posiada bogaty księgozbiór. Każdego roku czytelnicy wypożyczają ok. 9 tys. egzemplarzy. Biblioteka gromadzi książki działach: dziecięco-młodzieżowym, dla dorosłych, popularnonaukowym i systematycznie powiększa swoje zbiory. Oprócz książek przeznaczonych do wypożycznia posiada także księgozbiór podręczny, z którego czytelnicy mogą korzystać na miejscu. Są w nim m.in. słowniki, leksykony, encyklopedie. W bibliotece znajduje się czytelnia internetowa, z której bezpłatnie korzystać mogą mieszkańcy miasta.

Biblioteka organizuje spotkania z autorami książek. W Sulmierzycach gościli m.in. Marta Fox czy Krzysztof Świątkowski – autorzy książek dla dzieci i młodzieży. Co roku organizowane są  spotkania w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom.  
XX-lecie Samorządu Lokalnego oraz 62 rocznica utworzenia Miejskiej Biblioteki Publicznej stała się wspaniałą okazją do otwarcia Książnicy w nowej lokalizacji.
Biblioteka kilkakrotnie zmieniała lokal. Obecnie po generalnym remoncie instytucja zajmuje dwa pomieszczenia na parterze w budynku Sulmierzyckiego Domu Kultury. W pomieszczeniach zostały wzmocnione stropy, wymieniono wszystkie instalacje, zamontowano nowe lampy. Założono sieć komputerową dzięki czemu zwiększono liczbę stanowisk dla czytelników z dostępem do Internetu. Zakupiono nowe regały biblioteczne, stoliki i krzesła dla czytelników. Pomieszczenia są jasne i estetyczne.
W dniu 29 maja 2010 r. symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał Burmistrz Miasta Idzi Kalinowski. Następnie wszyscy goście mogli zwiedzić bibliotekę oraz obejrzeć kroniki miasta.

Kontakt:Miejska Biblioteka Publiczna
ul. Strzelecka 10
63-750 Sulmierzyce tel. 062 722 33 72  

Dyrektor biblioteki: Elżbieta Pawlik   

Godziny otwarcia biblioteki:
poniedziałek 11.00 - 19.00
wtorek 8.00 - 16.00
środa 14.00 - 16.00
czwartek 8.00 - 16.00
piątek 11.00 - 19.00

Image

Image

Image

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

Zmieniony ( 01.07.2011. )